Liverpool - Manchester City: 2:1
FI + Erus 2004.08.21. 20:02
A Liverpool pazar játékkal győzte le a Manchester City-t, ráadásul Milan Baros kék cipellő nélkül is betalált, így végre megszerezte az első gólját az idényben! :)
Jó hangulatban várta a mérkőzést a Liverpool csapata, hiszen sikerült leigazolni Luis Garciát (aki megkapta Michael Owen 10-es számú mezét), és az új 14-es Xabi Alonsót – immáron hivatalosan is. A két játékos egyelőre a lelátóról tekintette meg a mérkőzést, és elégedettek lehettek.
A mérkőzés nagy iramban kezdődött, és ez szerencsére kitartott az egész meccsen.
Az első látványos megmozdulást Cissé jobb oldali elfutása jelentette. Bevezette a 16-oson belülre, két ember között középre gurított, de Mills Kewell elől tisztázott. Gerrard a 11-edik percben jó harmincról rásuhintotta, de ezt az angol válogatott kapus, James könnyen hárította. A huszonhetedik percben Kewell egy kifejelést kapásból szép mozdulattal lőtt rá – sajnos fölé. Az első félóra végén Baros és Mills kakaskodásának lehettünk szemtanúi, amikor Mills a levegőben lévő cseh játékost alaposan megrúgta,aki hatalmasat csattanva ért földet,majd dühében és fájdalmában a cseh csatár a földön fekve megrúgta angol kollégáját, de a kopasz védő sem maradt adósa – Mills megelégedett egy bokaletaposással, majd kézfogással szentesítették a békét.
A 32-edik percben nagy nyomás indult a Manchester City kapujára. Kewell a jobb oldalról indított meg egy sistergős löketet, de a kapus védeni tudott. Ugyanebben a percben Hyypia lőtt fölé. Sorozatos Kewell szögletek következtek, de a City átvészelte ezt az időszakot is. A harminhetedik percben akadt egy veszélytelen Sibierski fejes is. Az ellentámadásnál Dunne a baloldali taccsvonal mellett brutálisan letaglózta Barost, meg is kapta érte az első sárgalapját. A következő percben megint Barost aprították: Most a walesi válogatott Thatcher volt az elkövető. A Poolban 150-edik meccsét játszó Riise korábban sikertelenül próbálkozott, így most a szabadrúgást Kewell tekerte kapura, de James könnyedén ölelhette magához a labdát. A rendes játékidő utolsó percében következett a döbbenet. Egy jobboldali beadást Carra érthetetlen módon továbbcsúsztatott, ez megzavarta Dudeket, de ez mégsem mentség arra, hogy valamilyen úton-módon átejtette maga alatt a labdát. Anelka startolt a labdára, a rend kedvéért Dudek fején mászott át, nehogy odaérhesen a kapus a labdához. Carragher nem tudta korrigálni hibáját azzal, hogy befutott a kapuba, mert Anelka mellette bebombázta azt.
Csalódottan vonult szünetre a csapat, és alapos fejmosásban részesülhettek, hiszen a 48-adik percben Gerrard remek passzát a 16-os belsejének jobb oldalán Baros vette át, és ezzel megtört a jég. A cseh válogatottban remekül szerepelt játékos ellőtte James mellett a labdát, kiegyenlítve az állást. Három perccel később megint Baros tört be ugyanott, de sajnos most a kis testi ütközés hatására feldobta magát, a bíró pedig nem ette meg.
Az 58-adik percben Anelka egy jobb oldali bedobás megcsúszatása után, lőtte meg a labdát veszélyesen – de fölé. Három perccel később Gerrard bombáját hárítja James. Nem sokkal ezután a korábban megsérült Josemi kér cserét, őt Diao váltotta. A spanyol fájadalmas arccal hagyta el a játékteret, de nincs oka szégyenre, mert remekül mozgott, megérte a pénzét. Csakúgy, mint Cissé, akinek jobboldali visszagurítását Finnan lőtte fölé.
Cissé a 68-adik percben megint észrevétette magát: Saját térfelének közepének jobb szélén előrevágta a labdát, a másik oldalon a City játékosa röviden visszafejelt, de ekkor megérkezett a képbe Cissé, aki visszaszerezte saját labdáját és továbbnyargalt vele két ember között. Az már más kérdés, hogy a túl nagy lendületben már csak Jamesbe tudta belerúgni a labdát, de mégis remek megmozdulás volt. A 70-edik percben elcsúszott egy manchesteri védő, és Baros előtt ajtó-ablak helyzet alakult ki, még passzolhatott volna is, de sajnos a kapusba lőtte a labdát. Ezekben a percekben újra nagy lett a nyomás az ellenfélen és ez góllá is érett. Egy előreívelt labda után újra Baros lőtte bele Jamesbe a labdát, akiről kipattant a játékszer, mégpedig Gerrardhoz, aki hidegvérrel a kapuba bombázott – a hetvenötödik percben.
Három perccel később az ifjú Warnock, akit a Coventry Citynél az előző év játékosának választottak, Finnant váltotta. A 82-edik percben bejött Gerrard országos barátja, Joey Barton is (a Citybe), akit már többször is kapcsolatba hoztak velünk, legutóbb néhány napja. Két perccel később Dunne lerántotta az egyedül kitörő Cissét, és nehezen fogadta második sárgalapját, amely a kiállítását jelentette. A 87-edik percben Hamann is sárgát kapott, miután felrúgta Wright-Phillipst. Egy pillanatra a 88-adik percben újra meleg lett a helyzet, mikor is Mills eltörte a labdát a kapu közelében, de Diao nemes egyszerűséggel szögletre tisztázott. A 90-edik percben Benitez megtapsoltatta Kewell-t, aki helyett Biscant küldte be. Egy perccel később Biscan vezetgette jó helyzetben a labdát, de elszórakozta az ígéretes lehetőséget. Habár nem lőtt gólt, de a három perces hosszabbítás utolsó percében Cissé varázsolt még egyet. A jobb oldalon a szögletzászlónál szorongatta egy city-s, de egy sarkalásos-köténnyel becsapat a védőt, és befelé futhatott a labdával. A dologból végül is nem lett semmi, de szép befejezése volt egy remek nyitánynak. A Liverpool jó játékkal, nagy mezőnymunkával, remek egyéni teljesítményekkel ( Hyypia, Riise, Gerrard, Kewell, Cissé, Baros, Josemi) fordítani tudott, és sikerrel mutatkozott be az Anfield közönségének.
Milan Baros a mérkőzés után pedig boldogan nyilatkozott,és azt is közölte az újságírók kérdésére,hogy megpróbálja nagyszerű játékkal helyettesíteni Owent, és reméli,hogy az egy szezonban szerzett 20 gól sem elérhetetlen cél számára. Én nem remélem, hanem tudom,hogy nem az... :))
|