ATHÉN 2004 : Kedden Korea vár férfikézi-válogatottunkra |
Kedden Korea vár férfikézi-válogatottunkra
[origo] 2004.08.23. 22:53
Bár az olimpia nem kívánságműsor, a magyar férfikézilabda-válogatott mégis a lehető legideálisabb ellenfelet kapta a keddi negyeddöntőben: az Ázsia-bajnok Koreai Köztársaságot. A B csoportban az Európa-bajnok, világbajnoki második Németország bravúros legyőzésével második helyen záró alakulat ugyanis nem igazán ismeri leendő ellenfelét, de ez kölcsönös.
Az A jelű hatost veretlenül nyerő, vb-első horvátok - siker esetén ők lehetnek az elődöntős riválisok - kiemelkednek a mezőnyből. A spanyoloknál - úgy tűnik - összeállt egy tényleg komoly, akár a végső diadalra is alkalmas garnitúra. A címvédő oroszok is nagy nehezen bekerültek a legjobb nyolcba, de a magyaroknak ellenük hagyományosan "komplexusuk" van.
A magyar gárdában a két kapus, Fazekas és Szathmári szinte minden mérkőzésen remekelt, igaz, ha a védelem nem sziporkázik, akkor ők sem tehetnek sokat. Pásztor igazi csapatkapitány, űzi, hajszolja, biztatja a társakat, sőt, a gólszerzésből is kiveszi a részét. Utóbbi elmondható Perezről is. Nagy fokozatosan lendült játékba, s amikor igazán fontos volt, a németek ellen megállíthatatlan volt.
Amikor a védőfal is jól dolgozik, akkor a győzelmek sem maradtak el. Csupán a franciák elleni második félidőben volt ilyen jellegű fennakadás, s a 2001-es vb-aranyérmes ezt könyörtelenül kihasználta. A brazilokkal szembeni csatában, amikor 20-19-re nyert a Skaliczki-csapat, inkább a támadójáték akadozott.
A sydneyi kilencedik dél-koreaiak 29-26-ra kaptak ki a horvátoktól, és 31-30-ra a spanyoloktól. A zárófordulóban, amikor már nem számított a végeredmény, a szlovénok is legyőzték őket 26-23-ra. Az oroszokat 35-32-re, az izlandiakat 34-30-re verték.
A csoportmérkőzések során lőtt gólok tekintetében a magyarok a 8., a koreaiak a 2. helyen zártak. A kapott találatok sorrendjében a magyar együttes a 3., a rivális pedig a 10. Az ázsiaiak vezetik a fair-play listát, amelyen Magyarország a harmadik.
A kapusok között a védési hatékonyságban Fazekas a hetedik, Szathmári pedig a tizenharmadik 36, illetve 33 százalékkal. A koreai Han negyedik 37 százalékkal. Vezet a német Ramota (41). A büntetőhárításban Fazekas 12. (18 százalék), Szathmári 14. (14), az élen a szlovén Podpecan áll elképesztő 63 százalékkal.
A góllövőlistát az izlandi Stefansson vezeti 40 találattal, második a koreai Jon Kjung Sin 38-cal, a harmadik Perez 32-vel. Pásztor a tizenhatodik 23 góllal, Nagy tizennyolcadik 22-vel.
a további program, negyeddöntő (kedd) 13.30: MAGYARORSZÁG - KOREAI KÖZTÁRSASÁG 15.30: Horvátország - Görögország 18.30: Németország - Spanyolország 20.30: Franciaország - Oroszország
11. helyért 8.30: Szlovénia - Egyiptom
9. helyért 10.30: Izland - Brazília
Pénteken az elődöntőben a magyar-koreai csata győztese találkozik a horvát-görög összecsapás nyertesével.
|